آشنایی و مصاحبه با دو شرکت حاضر در چهارمین رویداد بادگیر

در چهارمین رویداد سرمایه گذاری بادگیر که با حضور تعدادی از شرکت های دانش بنیان، فناور و مجموعه های استارتاپی برگزار شد، برخی از تیم های حاضر به ارائه طرح های خود در حضور سرمایه گذاران پرداختند و برخی از تیم ها نیز با برگزاری میزگرد هایی سعی در جلب توجه سرمایه گذاران داشتند. در این میان، با 2 تیم به اسم های "نئوراکس" و "کاریفان" که در حوزه بازی های کامپیوتری و گردشگری فعالیت دارند به طور مختصر مصاحبه ای انجام داده ایم که در ادامه متن مصاحبه ایشان آورده شده است:

استارتاپ نئوراکس با مدیرعاملی پیمان جدی، یک پلتفرم برگزاری مسابقات برای بازی های کامپیوتری، بازی های رومیزی و ورزش های معمولی و سنتی می‌باشد.
- جناب آقای جدی، نحوه فعالیت و درآمدزایی در نئوراکس چگونه است؟
نئوراکس به بازیکن ها این امکان را می‌دهد ک با ساخت پروفایل، تیم های خودشان را تشکیل داده و اعضای مورد نیاز تیمشان را از داخل کامیونیتی بازی پیدا کنند و با تیم های خود با تیم های دیگر شروع به رقابت کنند و در نهایت کسب درآمد داشته باشند.
- هدف شما از شرکت در این رویداد چه بوده است؟
هدف نئوراکس از حضور در چهارمین رویداد بادگیر و کراس، علاوه بر جذب سرمایه گذار و تامین مالی، پیدا کردن یک همکار خوب است تا بتوانند در بحث develop کردن بیزینس به آنها کمک کند تا موجب دیده شدن بیشتر، فروش و درآمد شود.

استارتاپ "کاریفان" نیز نام دیگر یکی از شرکت کنندگان در این رویداد بود که با هم بنیان گذاری خانم سهیلا آرمک و مرتضی اسلامی ده کوردی، در حوزه گردشگری در حال فعالیت می‌باشند.
- خانم آرمک، استارتاپ کاریفان چه خدماتی را به مردم ارائه می‌دهد؟
کاریفان بستری برای کسب تجربه در سفرهای شما می‌باشد، اما نه هر سفر و تجربه ای. کاریفان این امکان را به شما می‌دهد که تجربه سفر در مناطق حفاظت شده و حاشیه آن‌ها را با همراهی و میزبانی حفاظت گرهای بومی داشته باشید.
- جناب آقای اسلامی، در بحث درآمدزایی، کاریفان چگونه عمل کرده است و چه رویکرد هایی دارد؟
کاریفان در تلاش است تا مسیری را خلق کند که از حفاظت محیط زیست و حیات وحش، بتوان درآمدزایی کرد. در واقع کاریفان علاوه بر این که یک بیزینس می‌باشد، یک رویکرد حفاظتی برای طبیعت و حیات وحش ایران نیز دارد. مسافرها با حضور در برنامه کاریفان هم از تماشای حیات وحش لذت خواهند برد و هم به حفظ حیات وحش کمک می‌کنند.
- اگر بخواهید ارزش ها و مزیت های رقابتی خودتان نسبت به رقبا را بیان کنید، چه مواردی مورد توجه است؟
ارزش هایی که در کاریفان به وجود خواهد آمد، ایجاد تجربه‌های متنوع و تاثیر گذار در سفرهای سفارشی سازی شده و افزایش لذت سفر برای گردشگر‌ها می‌باشد. ایجاد درآمد مکمل برای حفاظت گرهای بومی مانند انژیوهای محلی، محیط بان‌ها، همیارهای محیط بان و محیط بان‌های باز نشسته نیز از دیگر ارزش هایی است که به پایداری حفاظت و حفاظت مشارکتی در این مناطق کمک شایانی خواهد کرد.

کد خبر: 75
  تاریخ خبر : 9 اسفند 1401
  آخرین به‌روزرسانی : 9 اسفند 1401
 مدیرسایت
 445
© تمامی حقوق این وب‌سایت، متعلق به صندوق پژوهش و فناوری استان یزد است. ©All rights reserved for YAZD High Tech Development Fund. Designed by Arvan  |  Powered by DCMS Prime  |  Developed & Support By DibaGroup