مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان یزد: سرمایه‌گذاری خطرپذیر موجب جهش اقتصادی در کشور می‌شود

محمد سپهر مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان یزد در جریان مراسم "رویداد سرمایه گذاری بادگیر و کراس"، یکی از روشهای تحقق جهش اقتصادی را بهره‌گیری از نوآوری و رشد اکوسیستم استارتاپی و نوآوری خواند و افزود: برای سرعت دادن به نوآوری که خود کاتالیزور جهش اقتصادی می‌باشد، سرمایه‌گذاری خطرپذیر بسیار موثر است.

محمد سپهر مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری استان یزد نیز در جریان این رویداد که با حضور "محمدحسین رضوانیان" مدیر ارزیابی سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی نهاد ریاست جمهوری، "مهران فاطمی" استاندار یزد و جمعی از مسئولان استانی برگزار شد، عنوان کرد: در موضوع اقتصادی با دو مفهوم رشد اقتصادی و جهش اقتصادی مواجه‌ایم و در حالی همه کشورها برای رشد اقتصای تلاش می‌کنند که یک سری کشورها در قالب مجموعه‌های اقتصادی در زمینه جهش اقتصادی فعالیت می‌کنند.
وی یکی از روشهای تحقق جهش اقتصادی را بهره‌گیری از نوآوری و رشد اکوسیستم نوآوری خواند و تاکید کرد: برای سرعت دادن به نوآوری که خود کاتالیزور جهش اقتصادی محسوب می‌شود، سرمایه‌گذاری خطرپذیر بسیار موثر است.
سپهر با بیان این که حجم سرمایه‌گذاری خطرپذیر در کشور ایران طی سال 2021 میلادی حدود 60 میلیون دلار بوده است،‌ گفت: این در حالیست که در یکی از کشورهای همسایه تنها در یک طرح 400 میلیون دلار جذب سرمایه صورت گرفته است.
وی با اشاره به شدت و سرعت بالای فعالیت کشورهای عربی منطقه در این حوزه، تاثیر نخبگان در توسعه نوآوری و جهش اقتصادی جوامع را یاداور شد و تصریح کرد: هر جذابیتی که بتواند موجب نگهداشت و بازگشت نیروهای متخصص و نخبه کشورمان شود، می‌تواند منجر به نوآوری و عواقب مثبت اقتصادی آن برای کشور شود.
سپهر یکی از بهترین راه‌های برگشت و حفظ نخبگان را مشارکت و انگیزه بخشی در فعالیتهای نوآورانه آنها خواند و ضمن تشریح اقدامات سالهای اخیر صندوق پژوهش و فناوری استان در این راستا مانند برگزاری رویداد بادگیر و ارائه تسهیلات به فعالان این بخش، ابراز امیدواری کرد که همراهی‌ها و هم‌افزایی‌ها در این رابطه باعث رشد بیش از انتظار اهداف چنین رویدادهایی شود.

کد خبر: 74
  تاریخ خبر : 27 بهمن 1401
  آخرین به‌روزرسانی : 2 اسفند 1401
 مدیرسایت
 204
© تمامی حقوق این وب‌سایت، متعلق به صندوق پژوهش و فناوری استان یزد است. ©All rights reserved for YAZD High Tech Development Fund. Designed by Arvan  |  Powered by DCMS Prime  |  Developed & Support By DibaGroup