دکتر علی وحدت رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی کشور: رویداد فصلی سرمایه گذاری جسورانه بادگیر، یک حرکت فناورانه و جدید در کشور است

دکتر علی وحدت، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی کشور، رویداد فصلی سرمایه گذاری جسورانه بادگیر را یک حرکت فناورانه ی نو و جدید در کشور دانست.

به گزارش روابط عمومی صندوق پژوهش و فناوری استان یزد، وی در بازدید از سومین دوره این رویداد فصلی که روز سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ در محل کارخانه نوآوری یزد برگزار شد، با بیان اینکه استان یزد جزو استان‌های نمونه و پیشرو در زیست بوم نوآوری و فناوری کشور است، ابراز امیدواری کرد: با برگزاری رویدادهای این چنینی و بهره مندی از ظرفیت های استان، مسیر برای رفع مشکلاتی چون اشتغال جوانان تحصیلکرده، مهاجرت معکوس نخبگان از استان و... هموار شود.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی کشور ضمن تبریک به زیست بوم نوآوری استان یزد برای برگزاری این رویداد به صورت ملی، گفت: خوشبختانه در این دوره، طرح ها و سرمایه گذاران حرفه ای از استان های مختلف کشور حضور داشتند که این مساله بسیار ارزشمند است.

دکتر وحدت با بیان اینکه در این نوع رویدادها شرکتهای نوپا و استارتاپ ها فرصت توسعه کسب و کار خود را از طریق جذب سرمایه گذار پیدا می کنند، گفت: افراد صاحب طرح و ایده که به یک محصول اولیه رسیده و یا خدماتی را ارائه کرده اند برای توسعه کار خود نیازمند جذب سرمایه هستند که به دلیل امکان عدم موفقیت، گرفتن تسهیلات مسیر مناسبی برای این کار نیست .

 

وی افزود: در رویداد هایی مانند رویداد فصلی سرمایه گذاری جسورانه بادگیر که با هدف جذب سرمایه برگزار می شود، علاوه بر تامین مالی از طریق سرمایه‌گذاران حرفه‌ای، تجربه مدیریتی و شناخت بازار آنها نیز به شرکت تزریق می شود.

کد خبر: 64
  تاریخ خبر : 25 مرداد 1401
  آخرین به‌روزرسانی : 28 مهر 1401
 مدیرسایت
 401
© تمامی حقوق این وب‌سایت، متعلق به صندوق پژوهش و فناوری استان یزد است. ©All rights reserved for YAZD High Tech Development Fund. Designed by Arvan  |  Powered by DCMS Prime  |  Developed & Support By DibaGroup