رشد 1600 درصدی ارائه تسهیلات توسط صندوق پژوهش و فناوری استان یزد

به گزارش روابط عمومی صندوق پژوهش و فناوری استان یزد، محمد سپهر مدیر عامل این صندوق در آیین امضا و عقد قراداد های سرمایه گذاری خطرپذیر که با حضور دکتر علی وحدت، رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی کشور و سید مسعود عظیمی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری یزد برگزار شد، بیان داشت: صندوق پژوهش و فناوری استان یزد از سال ۱۳۸۳ با سرمایه اولیه ۱۰ میلیارد ریال راه اندازی شد که سرمایه فعلی این صندوق به میزان ۱۱۰۰ میلیارد ریال رسیده است.

وی ضمن بیان اینکه توسعه سرمایه گذاری روی استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان از اولویت های صندوق استان است، حمایت مسوولان استان را از صندوق پژوهش و فناوری استان یزد خواستار شد و تاکید کرد: صندوق استان یزد در بسیاری از شاخص ها در کشور در رتبه نخست قرار دارد و بسیاری از آیین نامه های صندوقهای پژوهش کشور برگرفته از صندوق استان یزد است. 

ایشان در پایان با بیان اینکه در سال جاری ۴۰۰ میلیارد تومان ضمانت نامه برای شرکت ها صادر شده است، گفت: ارائه تسهیلات صندوق پژوهش و فناوری استان یزد با رشد قابل توجه 1600 درصدی در این چندسال اخیر همراه بوده است که در سال جاری به بیش از 580 فقره ارائه تسهیلات رسیده ایم. صندوق استان یزد با ۱۸۰ سهامدار حقیقی و حقوقی در زمینه اعطای تسهیلات، صدور ضمانت‌نامه، سرمایه‌گذاری خطر پذیر، ارزیابی و ارزشگذاری طرح‌های فناور و دانش‌بنیان فعالیت دارد.

کد خبر: 79
  تاریخ خبر : 23 اسفند 1401
  آخرین به‌روزرسانی : 23 اسفند 1401
 مدیرسایت
 461
© تمامی حقوق این وب‌سایت، متعلق به صندوق پژوهش و فناوری استان یزد است. ©All rights reserved for YAZD High Tech Development Fund. Designed by Arvan  |  Powered by DCMS Prime  |  Developed & Support By DibaGroup