ساخت دستگاه شبیه ساز پرواز با حمایت صندوق پژوهش و فناوری استان یزد

به گزارش روابط عمومی صندوق پژوهش و فناوری استان یزد، دستگاه شبیه ساز پرواز بومی استان یزد در حضور محمد سپهر، مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان یزد و سید رضا نصیری زاده، سازنده این شبیه ساز، صبح روز چهارشنبه ۱۰ اسفند ماه رونمایی شد.

این دستگاه که برای اولین بار توسط شرکت شبیه سازان نوین مهر ایساتیس واقع در پردیس نوآوری و فناوری هوایی پاک علم و فناوری یزد طراحی و ساخته شده است، شبیه سازی پرواز با هواپیمای تک نفره و یا Cessna172 را برای شما فراهم خواهد کرد که با بهره گیری از ناوبری کامل و آلات دقیق هواپیما و سیستم مانیتورینگ ۱۸۰ درجه و با قابلیت اضافه کردن VR، تجربه لذت پرواز واقعی را برای شما فراهم خواهد کرد.
این شبیه ساز، دارای رادیو پنل و ارتباطات رادیویی برای تنظیم فراکنس ها، فرامین کنترلی کامل و سوییچ پنل می‌باشد. همچنین تجهیزات و امکانات این دستگاه می‌تواند انواع موقعیت‌های خطرناک، شرایط آب و هوایی مختلف و حالت های روز و شب را برای شما شبیه سازی کند تا کاربران بتوانند با عبور از این چالش‌ها خود را برای عملیات واقعی آماده کنند. 
این دستگاه‌ به گونه‌ای طراحی شده است که هیچ خطری کاربران را تهدید نمی‌کنند و صرفا برای آموزش و تفریح می‌باشد و افراد در حین استفاده و یا آموزش، می‌توانند مرتکب خطا شوند و از خطاها و اشتباهات پیش آمده درس بگیرند. 
این شبیه ساز که در استان یزد نمونه مشابه ای ندارد، با حمایت مالی صندوق پژوهش و فناوری استان یزد طراحی و ساخته شده است. 
کابین این شبیه ساز که به اندازه نصب دو صندلی در کنار یکدیگر فضا دارد، در آموزش های خلبانی بصورت آماتور و حرفه ای و همچنین استفاده تفریحی و نصب در مراکز بازی های کامپیوتری برای کودکان و بزرگسالان مورد بهره برداری و استفاده خواهد بود.

کد خبر: 76
  تاریخ خبر : 15 اسفند 1401
 مدیرسایت
 353
© تمامی حقوق این وب‌سایت، متعلق به صندوق پژوهش و فناوری استان یزد است. ©All rights reserved for YAZD High Tech Development Fund. Designed by Arvan  |  Powered by DCMS Prime  |  Developed & Support By DibaGroup