استاندار یزد: صندوق پژوهش و فناوری یکی از موفق‌ترین سکوها برای تحقق شعار سال است

استاندار یزد: صندوق پژوهش و فناوری یکی از موفق‌ترین سکوها برای تحقق شعار سال است

دکتر مهران فاطمی در دیدار با اعضای هیئت مدیره صندوق پژوهش و فناوری یزد: با توجه به شعار سال با عنوان "جهش تولید با مشارکت مردم"، هیچ مجموعه‌ای مثل مجموعه‌های شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان توانایی تحقق این شعار را ندارد و یکی از موفق‌ترین سکوها برای تحقق این شعار صندوق پژوهش و فناوری بوده و قطعا امسال هم حمایت‌های ویژه‌ای در راستای تحقق شعار سال از صندوق پژوهش و فناوری یزد انجام خواهد شد.

استاندار یزد در این نشست، با تقدیر از فعالیت های مجموعه علم و فناوری استان مخصوصا صندوق پژوهش و فناوری، اظهار کرد: این صندوق با نگاه تقویت زیست بوم پژوهش و فناوری شکل گرفته و یکی از صندوق های با اصالت، قدیمی و ماندگار در این حوزه است.

وی با تاکید بر شناسایی و پیگیری سازوکارهای تقویت نهادهای مالی حوزه علم و فناوری و صندوق پژوهش و نوآوری گفت: مجموعه استان در حد توان از زیست بوم علم و فناوری حمایت مالی خواهد کرد اما استفاده از ظرفیت بخش خصوصی نیز در دستور کار قرار گیرد.

مهران فاطمی در ادامه با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۳ از سوی رهبر معظم انقلاب به نام «جهش تولید با مشارکت مردم» تصریح کرد: هیچ مجموعه ای مانند دانش بنیان ها و فناورها توانایی تحقق شعار سال را ندارد.
 
وی تولیدات دانش بنیان را از ارزشمندترین، با اصالت‌تربن و واقعی ترین تولیدات برشمرد و گفت: انرژی، ایده و زیرساخت‌های جهش تولید با مشارکت شرکت های دانش بنیان و فناور وجود دارد.

استاندار یزد در همین راستا ادامه داد: با توجه به اینکه تولید کنندگان حوزه دانش بنیان از قشر نخبه، جوان و پرانگیزه کشور هستند مولفه «مشارکت مردم» در شعار سال نیز در آن موجود است.
 
وی در ادامه خاطرنشان کرد: شرکت های دانش بنیان به عنوان یکی از مسیرها و مدل های موفق و آزمون شده تحقق شعار سال، از هر دو مولفه «مشارکت مردم» و «جهش تولید» برخوردار هستند.

عالی‌ترین مقام اجرایی استان یزد با بیان اینکه جهش تولید وابستگی مستقیم و حداکثری به تامین مالی دارد، عنوان کرد: لذا تقویت و توانمندسازی هرچه بیشتر صندوق پژوهش و نوآوری، به تحقق اهداف شعار سال منجر خواهد شد.
 
وی با تاکید بر شناسایی راهکارهای افزایش سرمایه صندوق پژوهش و نوآوری یادآور شد: برای تحقق شعار سال و همچنین ریل گذاری استان به سمت اقتصاد دانش بنیان باید حداقل یک درصد از کل تسهیلات ارائه شده در استان به این حوزه اختصاص یابد.

 استاندار یزد: در سال گذشته فعالیت‌های بسیار خوبی انجام گرفته است و قطعا امسال هم حمایت ویژه‌ای در راستای تحقق شعار سال از صندوق پژوهش و فناوری استان انجام خواهد شد.

استاندار یزد در پایان با بیان اینکه راه حل بسیاری از مسائل کشور از مسیر علم و فناوری می‌گذرد، گفت: با توجه به موفقیت‌های این حوزه در دو سال اخیر تلاش خواهیم کرد تا کمک های مالی و اعتباری استان را به عرصه علم و فناوری وارد کنیم.

کد خبر: 95
  تاریخ خبر : 8 فروردین 1403
  آخرین به‌روزرسانی : 11 فروردین 1403
 مدیرسایت
 453
© تمامی حقوق این وب‌سایت، متعلق به صندوق پژوهش و فناوری استان یزد است. ©All rights reserved for YAZD High Tech Development Fund. Designed by Arvan  |  Powered by DCMS Prime  |  Developed & Support By DibaGroup